Битка за последните две места

arena.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKХоландија има постигнато два или повеќе гола на пет од последните седум натпревари на ЕП.

Сепак, откако го освоија мундијалот во 1988 година, тие победија само на два од нивните осум натпревари во нокаут-фазата.

Стоперот на Романија Раду Драгушин изјави дека тимот покажал сила кога малкумина верувале во нив.

„Најдоброто чувство е кога луѓето не веруваат во тебе, а ги изненадуваш со својата сила и амбиција. Сите не гледаа како последни во групата и затоа ми е особено драго што успеавме да дојдеме до добар резултат “, изјави Драгушин.

Повторно, Куман се одлучи за Депај на позицијата лажна деветка.

Напаѓачот на Атлетико Мадрид ќе има можност да ја намали разликата во однос на Робин Ван Перси, кој е најдобриот голгетер на холандската репрезентација во историјата со 50 голови.

Депај досега постигна 46

На германскиот судија ќе му помагаат сонародниците Стефан Луп и Марко Ахмилер.

Четврти судија ќе биде Данијел Сиберт.

 

 

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK