Билд: Дортмунд и Јунајтед подготвуваат спектакуларна размена на фудбалери

sancho_chelsea-fc-v-manchester-united-premier-league11
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЏејдон Санчо е отпишан во Манчестер јунајтед. Ерик тен Хаг не смета на англискиот крилен напаѓач, па со месеци бара нов клуб. Се чини дека успеа да најде место во која би можел да се обиде да ја спаси кариерата. Станува збор за Борусија Дортмунд, клубот од кој дојде во Јунајтед.

 

Јунајтед за Сначо на Борусија и плати 85 милиони евра, но од талентираниот фудбалер не доби ништо.

Сега Јунајтед сака да го искористи Санчо за да донесе друг играч на Борусија.

Станува збор за холандскиот напаѓач Дониел Мален, човекот за кого Дортмунд палти 30 милиони евра, во преодениот рок во кој Санчо замина на „Олд Трафорд“.

„Билд“, пишува дека „спектакуларна размена во која Мален и Санчо би ги смениле клубовите“ е на повидок за јануарскиот преоден рок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK