Биберовиќ реши да игра за Турција

Биберовиќ-реши-да-игра-за-Турција.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМладиот кошаркар на Фенербахче, Тарик Биберовиќ, момче родено во Зеница, реши во иднина да не настапува за репрезентацијата на Босна и Херцеговина.

Тој веќе подолго време игра за истанбулскиот великан, а доби турски пасош и ја прифати поканата да игра за турската репрезентација.

Оваа информација ја потврди селекторот на Турција, Ергин Атаман.

„Во репрезентацијата ќе го вклучиме и Тарик Биберовиќ, кој игра добро во Фенербахче“, изјави Атаман.

Тарик Биберовиќ има 23 години, а во Турција е од својата 16-та година.

Очекувано, по стапките на Тарик ќе тргне и помладиот брат Фарук.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK