–>

Американката Џесика Пегула победи во финалето на ВТА турнирот во Сеул

Американката-Џесика-Пегула-победи-во-финалето-на-ВТА-турнирот-во.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKАмериканската тенисерка Џесика Пегула победи во финалето на ВТА турнирот во Сеул.

Во мечот за титулата, првата носителка ја победи ривалката од Кина, Јуе Јуан со 6:2 и 6:3.

Мечот траеше 1 час и 24 минути.

За 29-годишната Пегула ова е четврти ВТА трофеј во кариерата.

Наградниот фонд на турнирот во Јужна Кореја изнесуваше 260 илјади долари.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK