Алмерија го отпушти Гаритано, нов тренер е Пепе Мел

677z381_7772644.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKФудбалскиот клуб Алмерија му врачи отказ на тренерот Гаиска Гаритано, објави шпанскиот клуб.

На местото на Гаритано на клупата ќе дојде Пепе Мел, кој во февруари го напушти грчкиот ОФИ.

Мел е трет тренер на Алмерија оваа сезона, откако Гаритано го презеде тимот од Висенте Морено во октомври.

Алмерија, по 28 рунди нема победа, се наоѓа на последното, 20. место во Ла Лига со 10 освоени бодови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK