Алегри нападнал новинар: Гом.о, пишувај ја вистината

12227378.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЈувентус го освои Купот на Италија, а Масимилијано Алегри конечно го симна проклетството на вториот мандат.

Тренерот на Јувентус го обележа финишот на натпреварот, кога направи шоу незадоволен од една судиска одлука. Пред да биде исклучен го фрли палтото и ја изведи вратоврската и за малку ќе ја искинеше кошулата.

Новинарот на „Тутоспорт“ Гвидо Вакаџо откри дека по финалето Алегри почнал да го навредува и да му се заканува.

„Ќе ти ги скинам ушите, гом.о новинарско. Пишувај ја вистината, а не она што ти го кажуваат клубовите“, наводно рекол Алегри.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK