–>

Ајнтрахт Франкфурт го дисциплинира Коло Муани: Никој не смее да го уценува клубот

kolo-muani-ajntraht-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Францускиот репрезентативец Рандал Коло Муани побара од раководството на Ајнтрахт Франкфурт да му дозволи да ја продолжи кариерата во ПСЖ, но доби сериозен одговор.

„Франкфурт е поголем од сите нас. Никој не смее да го уценува тимот“, порачаа од раководството на клубот за барањето на Коло Муани.

Пари Сен Жермен досега понуди 70 милиони евра, плус Уго Екитике, за трансферот на Рандал Коло Муани. Сепак, германскиот бундеслигаш нема намера да го продаде за сума помала од 100 милиони евра.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK