–>

Денес е посебен ден за Хали Бери

1692009126_unnamed-file.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Хали Бери го слави својот роденден на 14 август.

Оскаровката денес полни 57 години, a како подарок за нејзините фанови таблоидите прикажаа неколку фотографии со кус осврт на позитивната енергија што ја шири околу себе и, потсетувајќи на нејзиното животно мото дека со раширени раце им посакува добредојде на годините.

Таа отсекогаш била препознатлива по природната убавина.

Поранешната Бонд девојка уште еднаш докажа дека не се плаши од стареењето.

Две недели пред нејзиниот роденден, таа покажа во колку добра форма е.

Фотографијата во маичка и бикини на скејтборд – која стана вирална и која ја презедоа повеќето таблоиди – е доказ за нејзината неверојатна фигура.

Хали беше во брак три пати. Првиот брак со бејзбол играчот Дејвид Џастис од 1993 до 1997 година. Актерката се омажи за музичарот Ерик Бен во 2001 година, се разведоа четири години подоцна. Од 2005 до 2010 година, таа живееше во неофицијализиран брак со моделот Габриел Обри, со кој има ќерка – Нала Ариел Обри. Третиот брак беше со актерот Оливие Мартинез од 2013 до 2016 година.

Од 2020 година, Хали е во врска со пејачот Ван Хант. Добро упатени извори тврдат дека е заљубена повеќе од било кога.

©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK