Штабот на Пендаровски: Трет ден молк од Николоски дали донирал барем 1 денар од неговата 78% зголемена плата

стево-избори-1-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKПратеникот на ВМРО – ДПМНЕ, Александар Николоски веќе трет ден молчи и не одговара дали некому донирал барем еден денар откако добива за 78% поголема плата, велат во соопштение од изборниот штаб на кандидатот за претседател Стево Пендаровски.

– Николоски три дена не се охрабри ниту да одговори дали знае дали кој било пратеник на ВМРО- ДПМНЕ, градоначалник на ДПМНЕ или директор на јавно претпријатие од редовите на неговата партија имаат донирано дел од својата плата од моментот кога им е зголемена за 78%, колку и кому, – се вели во соопштенито.

Од изборниот штаб на Пендаровски прашуваат: Дали молкот на Николоски значи дека тој ниту донирал, ниту планира да донира дел од својата плата? Дали со молкот Николоски ги штити и своите колеги пратеници и останатите сопартијци, кои месеци наназад земаат огромни плати и не сакаат да помогнат никому донирајќи дел од примањата?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK