Алијанса за Албанците вчера изгласа изборен настап со албанската опозиција, Села денес организира нов состанок

Алијанса-за-Албанците-вчера-изгласа-изборен-настап-со-албанската-опозиција.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа состанокот на Алијанса за Албанците во Куманово на кој присуствуваше претседателот на партијата, Арбен Таравари со декларација беше потврдена коалицијата со албанскиот опозициски блок.

За денеска, пак, во Скопје е закажан состанок свикан од претседателот на Централното собрание на партијата Зијадин Села.

Во поканата за денешниот состанок, како прва точка на дневен ред е извештајот на претседателот на партијата околу политичките случувања во врска со наредните претседателски и парламентарни избори, а втората точка е разгледување на одлуката на Претседателството на партијата од 21 октомври минатата година, околу настапот на партијата на парламентарните избори.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK