Ковачевски на панел сесија по повод 30 години членство на Македонија во ОН

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Премиерот Димитар Ковачевски, кој е во работна посета на САД, учествува на панел сесија во седиштето на Обединетите нации во Њујорк, по повод 30 години членство на  Македонија во ОН каде ќе се дискутира за превентивна дипломатија, посредување и политика на пријателство.Како што соопшти владината прес-служба, во попладневните часови, премиерот Ковачевски ќе присуствува и ќе се обрати на настанот организиран по повод одбележувањето на Денот на македонскиот јазик.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK