Земјотрес во Србија

Земјотрес-во-Грција-се-тресеше-кај-Крф.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес со јачина од 2,3 степени според Рихтеровата скала синоќа го погоди Крушевац во Србија.

Според веб-страницата на сеизмолошкиот завод, тоа се случило околу 21 часот и 40 минути.

Потресот бил на длабочина од 4 километри. Нема податоци за евентуална материјална штета.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK