Земјотрес во Скопје

Две-деца-нападнати-синоќа-во-центарот-на-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо Скопје утрово е регистриран земјотрес.

Од Сеизмолошката опсерваторија информираа дека потресот се случил во 10.48 минути, со Рихтерова локална магнитуда од 2,5 степени.

Според досегашните податоци со кои располага опсерваторијата, земјотресот е почувствуван од населението во градот Скопје и околината, со интензитет од III степени според Европската макросеизмичка скала.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK