Земјотрес во Албанија, почувствуван во Дебар и околината

Земјотрес-во-Албанија-почувствуван-во-Дебар-и-околината.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЗемјотрес синоќа во 23 часот и 37 минути ја погоди Албанија.

Потресот бил со рихтерова магнитуда од 3,2 степени, на 127 километри југозападно од Скопје.

Според податоците на Сеизмолошката опсерваторија, бил почувствуван во југозападниот дел од Македонија, во Дебар и околината.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK