–>

Времето утре сончево и многу топло

Времето-утре-сончево-и-многу-топло.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето утре ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 19, а максималната ќе достигне од 30 до 35 степени.

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне до 35 степени.

Во недела на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, особено попладне. Пороен дожд и грмежи ќе има и во понеделник. Повеќе врнежи во овие два дена ќе има во западните делови каде локално се очекува да наврнат над 30 л/м2. Потоа времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб локален дожд. Дневната температура ќе опадне за 6 до 8 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK