Времето сончево и топло со максимална температура до 29 степени

prolet_2015_soncevo_1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 2 до 9, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени.







Во Скопје сончево и топло со мала облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 29 степени.

И понатаму ќе се задржи сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Од четврток ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK