Времето денеска сончево со умерена облачност, по котлините магла

Времето-денеска-променливо-облачно-наутро-со-магла.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска ќе биде сончево со умерена облачност и тивко. По котлините ќе има појава на магла која околу пладне ќе се намали, а во вечерните и особено во ноќните часови повторно ќе се формира. Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 9 до 14 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, која околу пладне ќе се намали. Во вечерните часови, а особено во текот на ноќта повторно ќе се формира. Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне 9 степени.

Како што информира УХМР, продолжува периодот на релативно топло време. По котлините и понатаму ќе има појава на магла со променлив интензитет и пониски дневни температури. Во вторник и среда ќе има повремен локален дожд, а ќе дува и слаб, во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 5 степени, а максималната од осум до 15 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK