Времето денеска сончево и топло време со температури до 17 степени

Времето-денеска-сончево-и-топло-време-со-температури-до-17.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб, а во источните делови умерен ветер од северозападен правец. Дневните температури ќе достогнат до 17 Целзиусови степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Минималната температура изнесува -2 степени, а дневната ќе достигне 14 степени.

Утре времето ќе биде сончево и натпросечно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Дневните температури ќе се движат од 12 до 20 Целзиусови степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK