Времето денеска променливо облачно, попладне ќе врне

dozd-prolet
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска ќе биде променливо облачно, претежно од пладневните часови со локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, поизразен долж Повардарието. Дневните температури ќе се движат од 11 до 21 Целзиусов степен.

Во Скопје променливо облачно, од пладневните часови со врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе достигне 19 степени.

Во понеделник ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK