Времето денеска претпладне облачно и студено, преку ден сончево

Времето-денеска-претпладне-облачно-и-студено-преку-ден-сончево.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска претпладне ќе биде променливо облачно и студено, а преку денот сончево. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -1, а максималната ќе достигне од -2 до 8 степени.

Во Скопје, наутро ќе биде променливо облачно, а преку ден сончево со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до -3, а максималната ќе достигне до 4 степени.

За следните денови, синоптичарите најавуваат стабилно време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во пораст, освен по одделни котлини каде ќе има појава на магла.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK