Времето денеска ќе биде сончево и тивко

Времето-денеска-ќе-биде-сончево-и-тивко.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска времето во Македонија ќе биде сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од западен правец.

Во Скопје претежно сончево и тивко.

Утре времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од снег на планините и повисоките места, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен долж Повардарието.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од променлив правец.

Дневните температури ќе се движат од 0 до 9 Целзиусови степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK