Времето денес сончево и многу топло со температура до 32 степена

toplo-vreme-vrukina-x-epa.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност.

Ќе дува слаб до умерен, а наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 32 степена.

Во Скопје претежно сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне 31 степен, објави Управата за хидрометеоролошки работи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK