Во Скопје санкционирани 150 возачи

Полицијата-во-Скопје-казни-264-возачи-69-за-брзо-возење.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (22.03.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 150 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 20 санкции, 13 мерки за возење без возачка дозвола, седум санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, осум мерки за користење мобилен телефон при возење, пет санкции за управување под дејство на алкохол…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK