ВМРО-ДПМНЕ: Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно?

vmro-dpmne-e1527406133140.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK„Стево Пендаровски да каже што договараше со Артан, Али и Ковачевски во вила Водно? Дали амнестија на поранешни политичари преку измена на кривичниот законик, што е осудено од Фридам Хаус?“, пишува ВМРО-ДПМНЕ.

„Пендаровски го нема да каже ништо 5 години за ниту еден криминал. Тој одмолче се, а во голем дел беше и главен режисер. Пендаровски треба да каже што договараше на состанок во вила Водно со Артан, Али и Ковачевски? Дали договарал измени во кривичниот законик со цел амнестија на некој поранешни политичари со цел притисок врз ВМРО-ДПМНЕ за уставни измени, што не му успеа? Пендаровски е главен виновник за лошиот извештај на Фридан Хаус, бидејќи тој допринесе довербата во судството да биде на дното. Наместо правда и правичност, Пендаровски и СДС застанаа на чело на криминалот. Затоа следува пораз за нив. Следуваат промени. Народот ќе си ја врати државата. Македонија повторно горда“, се вели во партиското соопштение.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK