ВМРО-ДПМНЕ е гнездо на подземје и криминал со дрога, велат од СДСМ

Виде-народот-со-Левица-и-ДПМНЕ-каков-хаос-следи-тие.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВМРО-ДПМНЕ стана гнездо на подземје и криминал со дрога, велат од СДСМ.

„Од политичка партија, прерасна во расад на криминални групи и гнездо на конзументи на дрога, а Мицкоски е опкружен со радикали, лица фатени со кокаин, лица што се бават со недозволена трговија со дрога и оружје. ДПМНЕ со години е едиствена партија која овозможува заштита на ваквите структури и партија каде се чуствуваат безбедно“, додаваат од СДСМ.

Оттаму прашуваат ако ВМРО-ДПМНЕ дојде на власт кој ќе ја води државата, дали тие?

„Лицемерно, ДПМНЕ се гордее со своите конзервативни вредности, а од друга страна е гнездо на структури, кои претствауваат закана за државата, опасност за сите, а особено за најмладите“, завршуваат од СДСМ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK