(Видео) Лефков: Ден пред гласање ми е разбиена пратеничката канцеларија во Кочани

Видео-Лефков-За-прв-пат-во-историјата-на-Македонија-осуден.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа ден пред гласање, разбиена мојата пратеничка канцеларија во Кочани, вели Миле Лефков кандидат за пратеник од ВМРО-ДПМНЕ.

„Одржав пресс пред ОВР Кочани, веднаш по пресот на Бојмацалиев. Дали инсистирањето на техничката Влада и на Бојмацалиев да нема никакви кадрови поместувања во Кочани беше токму со оваа цел, односно за да се шири страв и несигурност“, додаде Лефков.

Според него овие методи не поминуваат повеќе.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK