(Видео) Груби ги бојкотираше претседателските избори

Screenshot-2024-05-08-193949.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВицепремиерот Артан Груби не гласаше на вториот круг од претседателските избори.

Во видеото објавено на неговиот фејсбук профил, се гледа дека на членовите на комисијата им вели дека ќе гласа на парламентарите избори, а потоа става гласачко ливче само во таа кутија.

Видеото можете да го погледнете на ЛИНКОТ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK