(Видео) Гевгелија како под снег – паѓаше град со големина на орев

gevgelija-grad.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKГевгелија околу 13 часот беше погодена од силно невреме со интензивен дожд и град сo големина на орев.

Според информациите од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), во 13 часот најмногу воден талог имало во Гевгелија, и тоа 9 литри на квадратен метар.

Невремето било особено интензивно во Негорци, Мрзенци и Богородица.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK