„Вејце ниту се простува, ниту се заборава“ – Македонците паметат! Горат социјалните мрежи на годишнината од крвавиот масакр

Screenshot-2024-04-28-104418.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСоцијалните мрежи се преплавени со објави по повод 23-годишнината од масакрот кај Вејце, откако од заседа и ѕверски биле убиени, а потоа масакрирани и живи запалени осуммина специјалци и полицајци припадници на специјалните единици „Волци“ и на „Посебната единица на СВР Битола“. Покрај осуммина убиени, имало и шестмина повредени. При нападот, од колоната успеало да се извлече последното возило и да јави за невидениот масакр.

 

Ова се само дел од објавите на ФБ.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK