Варјехи: Очекувам со Силјановска да работиме на забрзување на реформите за преговорите со ЕУ

varheji.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKЕврокомесарот за проширување и соседска политика, Оливер Вархеји, и’ ја честиташе победата на Гордана Силјановска Давкова на изборите.

„Честитки за новата претседателка на Северна Македонија! Со нетрпение очекувам да работиме со претседателката Гордана Сиљановска Давкова на забрзување на потребните реформи за да се придвижи напред процесот на пристапни преговори“, наведе Вархеји во честитката на платформата „Икс“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK