Утрото студено, преку денот сончево со мала облачност

ladno_456464654
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Времето денеска со студено утро, по одделни котлини со услови за појава на утринска магла.Преку денот ќе биде сончево со мала облачност која во вечерните часови ќе се зголемува. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -2, а максималната ќе достигне од 7 до 14 степени.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево и тивко. Минималната температура ќе се спушти до -6, а максималната ќе достигне 10 степени.

Во петок ќе има зголемена облачност и ќе дува засилен ветер од северен правец. Потоа следува период на стабилно и суво време со пораст на температурите.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK