–>

Утре попладне локално невреме, најави УХМР

1693217509_800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Под влијание на атмосферски фронт утре времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, известува УХМР.

Локално во попладневните часови процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен пороен дожд за кратко време, поинтензивни електрични празнења, силен ветер и појава на град. Дневната температура ќе се намали за пет до осум степени, додаваат од УХМР.

Оттаму препорачуваат поголема внимателност во случај на појава на електрични празнења, да не се престојува на отворен простор и под осамени дрвја.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK