–>

Унгарскиот министер за надворешни работи во посета на Македонија: во фокусот пристапниот процес во ЕУ

sijarto_3454354353
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Министерот за надворешни работи и трговија на Унгарија, Петер Сијарто денеска ќе престојува во работна посета на Македонија, на покана на министерот за надворешни работи Бујар Османи.Во фокус на разговорите ќе бидат нашиот пристапен процес во ЕУ, билатералните односи во контекст на економската соработка и партнерството во рамки на меѓународните организации, како и други актуелни надворешно-политички теми, соопшти МНР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK