Украс во Владата ќе биде и портрет од Талат Џафери, техничкиот премиер во заминување

talat.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKТехничкиот премиер Талат Џафери на Фејсбук објави дека во Владата е истакнат и неговиот портрет како премиер на техничката Влада, која следниот викенд се очекува да биде сменета со новата влада предводена од Христјан Мицкоски.

Портретот на Џафери го насликал уметникот Едмонд Драми.

„Благодарам Едмонд Драми за маестралното сликање на мојот премиерски портрет. Ти посакувам понатамошни успеси во уметничкото патешествие!“, напиша Џафери на Фејсбук.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK