Укината забраната за тешки товарни возила на Стража и Пресека и на патот Маврово – Дебар

Забрана-за-тешки-товарни-возила-преку-Стража.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKУтрово во 07 часот е укината забраната за тешки товарни возила на патниот правец, крак Маврово- Дебар, соопшти АМСМ.

Забраните за сообраќај за тешки товарни возила на планинските премини Стража и Пресека се укинуваат во 04:40 часот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK