Уапсен врховен судија поради сомненија за примање поткуп

72734213_419554965602930_7389105454510505984_n-1-800x600.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВрховниот судија Наке Георгиев е уапсен поради сомнеж за примање поткуп.

„Денеска 20 мај, лишен од слобода е судија од Врховниот суд поради сомневања за сторено кривично дело Примање награда за противзаконито влијание. Судијата е лишен од слобода на лице место при извршување на кривичното дело. Се чекаат натамошни насоки од надлежен јавен обвинител“, велат од МВР.

Засега не е позната локацијата каде што е приведен судијата, ниту пак, за колкава сума станува збор.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK