–>

Сончево време со температура до 35 степени

Сончево-време-со-температура-до-35-степени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денес ќе биде сончево и многу топло, попладне со мала до умерена облачност.

Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 30 до 35 степени, јавува УХМР.

Во Скопје сончево и многу топло со мала облачност и со умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне 35 степени

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK