Сончево време со температура до 29 степени

ohrid-leto-meteo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, наместа повремено засилен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 12, а максималната ќе достигне од 23 до 29 степени.

Во Скопје сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во делови од котлината повремено засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 8, а максималната ќе достигне 28 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK