–>

Сончево со слаб променлив ветер, максималната температура до 27 степени

Сончево-со-слаб-променлив-ветер-максималната-температура-до-27-степени.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска ќе биде сончево, во југозападните делови претпладне со умерена облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Утрото ќе биде свежо, минималната температура ќе биде во интервал од 1 до 11, а максималната ќе достигне од 20 до 27 степени, извести УХМР.

Во Скопје сончево со слаб променлив ветер. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 24 степени.

Од вторник облачноста ќе се зголеми, а во среда кон крајот на денот и во четврток претпладне ќе има врнежи од дожд. Дневната температура од четврток ќе се намали за околу пет степени. Потоа нов поинтензивен влажен бран се очекува во петок кон крајот на денот и во сабота.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK