Сончево со мала до умерена облачност, од пладневните часови со услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд

sonce-41217.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВремето денеска, ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од пладневните часови ќе има услови за локална нестабилност со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи. Ќе дува слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10, а максималната ќе достигне од 17 до 23 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и во делови од регионот со услови за краткотарен пороен дожд. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне до 22 степен.

Од недела следува период на стабилно и топло време, а дневните температури ќе бидат повисоки за 3 до 5 степени.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK