Сончево со мала до умерена локална облачност

umereno-oblacno
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми и наместа ќе има услови за појава на слаб локален дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7, а максималната ќе достигне од 14 до 21 степен.Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми. Минималната температура ќе се спушти до 4, а максималната ќе достигне 19 степени.

Во вторник времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер. Од среда следува период на стабилно време со ниски утрински температури, наместа негативни, а дневните ќе бидат во постепен пораст.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK