Сончево и топло време, температури до 26 степени

soncevo-vreme
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Претежно сончево и топло со слаб јужен, а вдолж Повардарието умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 9, а максималната ќе достигне од 21 до 27 степени.Во Скопје сончево и топло со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се спушти до 7, а максималната ќе достигне до 26 степени.

Продолжува периодот на сончево и топло време со мала до умерена облачност. Од вторник ќе има извесно зголемување на облачноста со благо опаѓање на дневната температура.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK