Пронајдено лице пријавено за изгубено на Водно

Апел-1-ма-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРегионалниот Центар за управување со кризи – Скопје информира дека на бројот 112, вчера во 15:23 часот била добиена пријава за изгубено лице во Парк – шумата Водно.

Веднаш биле известени надлежните за нивна понатамошна постапка, по што лицето било пронајдено за околу еден час.

– Од полициската станица – Карпош во 16:34 часот во ЦУК, добиена е информација дека лице од Водно е на пат за градот, пишува во денешното соопштение на Центарот за управување со кризи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK