Фатен скопјанец кој ограби аптека во Кисела Вода

Скопјанец-ограби-аптека-во-Аеродром-полицијата-го-фати.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во близина на трговски центар на подрачјето на Центар, полицијата го приведе А.С. (35) од скопско, поради основи на сомнение дека околу 19.19 часот во аптека на подрачје на Кисела Вода, со закана одзел пари.

При прегледот кај него, биле пронајдени и одземени пари и пиштол, за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривичното дело, велат од МВР.

А.С. е задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK