Дел од општините Карпош и Сопиште утре без вода

slavina-cesma-voda-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРегионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЈП Водовод и канализација – Скопје, информира дека утре без вода ќе останат делови од општините Карпош и Сопиште.

Поради отстранување дефект на водоводна мрежа, на улицата Никола Русински бр. 2, во општина Карпош, од 09:00 часот до завршување со интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица.

Поради отстранување дефект на водоводна мрежа во село Ракотинци во општина Сопиште, од 09:00 часот до завршување со интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат жителите на селото Ракотинци.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK