Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

voda
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Поради дефект на приклучна цевка на булеварот „Никола Карев“ број 9 во населба Центар, прекинато водоснабдување денеска ќе имаат корисниците на дел од овој булевар, како и „Трета македонска бригада“ и амбуланта Пролет, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од девет часот до санирање на дефектот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK