Без струја денеска делови од општините Илинден и Петровец

Без-струја-делови-од-општините-Гази-Баба-и-Петровец.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKРегионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН – Скопје, соопшти дека денеска, поради технички зафати во електро дистрибутивната мрежа, без електрична енергија ќе останат делови од општините Илинден и Петровец.

 

· Од 09:00 до 11:00 часот, корисниците од дел од село Марино во општина Илинден ќе немаат струја, а од 12:00 до 14:00 часот, корисниците од улица 1 во село Катланово и село Тотинци во општина Петровец ќе останат без електрична енергија.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK