–>

Автобусите од утре ќе возат по зимски возен ред

DSC_7393.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

ЈСП Скопје информира дека од утре,  втори септември, согласно Одлуката за линиски превоз на патници во град Скопје, јавниот превоз ќе функционира по делничен зимски возен ред.

Возниот ред е достапен на веб страницата www.jsp.com.mk.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK