194 сообраќајни прекршоци во Скопје

policija-brzo-vozenje-1-1000x600-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKМинистерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден  продолжи со акциските контроли во областа на сообраќајот.

Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 194 мерки, меѓу кои 96 прекршоци што ги прават пешаците, 11 за возење без возачка дозвола, четири мерки за поминување на црвено светло на затворен семафор, 15 мерки за користење на мобилен телефон…

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK