152 санкционирани возачи во Скопје

152-санкционирани-возачи-во-Скопје.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСекторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

„На територија на град Скопје изречени се вкупно 152 мерки, меѓу кои девет мерки за возење без возачка дозвола, 10 мерки за користење на мобилен телефон, четири санкции за минување на затворен сигнал – црвено светло, пет мерки за некористење на сигурносен појас…“, велат од МВР.

Од таму додаваат дека сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK